RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

 RAMAZAN BAYRAMI MESAJI , Güncel

Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin anımsandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı Ramazan Bayramı'nı hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz.

Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı özel günlerdir. Bu nedenledir ki bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalıyız. Türk insanını ortak düşünce ve değerlerde buluşturan bayramlarda, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumun tüm kesimlerinde bayram coşkusunun tam anlamıyla yaşanması ve eski bayramların sevinç ve mutluluğunun bu nesillere de aktarılması ve sürekliliğinin sağlanması için birey olarak çaba harcamalıyız.

Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sadece bayram günlerinde değil yaşantımızın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde anımsamalıyız. Hoşgörü, barış kardeşlik ve esenlik ortamının toplumun tüm kesimlerinde ve her zaman daim olmasının bireysel ve ulusal sorunlarımızın çözümünde etkili olacağını unutmamalıyız.

Özellikle içinde bulunduğumuz şu zorlu süreçte halkımızın yıllardır güç koşullar altında yaşamlarını sürdürmek durumunda kaldıklarını biliyoruz.

İşte bayramlardaki bu dostluk ve kardeşlik ortamı, düşmanlıkların kin ve nefretin unutulduğu, acı ve kederin paylaşıldığı, yardım ellerinin Allah rızası için uzandığı günler olmalı ve bayramlar dışında da sürmelidir.

Bu amaçlar doğrultusunda adımlar atılırken, diğer yandan da ülkemizin geleceği ve ulusumuzun refahı için  büyük önem taşıyan barış ortamını zedeleyen, kin ve nefret tohumlarının yeşermesini sağlayan tutum ve davranışlardan özenle kaçınmalı, bunların ülkemize zarar vereceğini göz önünde bulundurmalıyız.

 Kendilerini çağdışı ve ham hayallere kaptıranların, ülkemizi Ortaçağ zihniyetine döndürmek isteyenlerin yaptıkları planların asla gerçekleşmeyeceğine, buna asla olanak bulamayacaklarına olan inancımı bir kez daha belirtmek istiyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bu günlere kolay gelmediğini, bizlere emanet edilen eşsiz topraklar uğruna yüz binlerce şehit ve gazi verildiğini unutmamalıyız.

Bu bilinç ve duyarlılığı her zaman göstereceklerinden emin olduğum tüm Tut’lu hemşehrilerime güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Ramazan bayramı diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                                                Cemal AVCI

                                                                                                                                                              Belediye Başkanı

Yukarı